Kam se hodí ostrovní solární elektrárny


Nezávislost na okolí

Mnoho lidí se nehodlá smířit s turbulentním vývojem cen energií a snaží se zabezpečit tak, aby na jejich život působilo v tomto smyslu co nejméně vlivů. Demontují plynové kotle a budují krby s tepelným výměníkem, instalují podlahové vytápění, vaří na propan-butanu, aby nemuseli hradit pevné platby za připojení domu k přípojce zemního plynu, využívají vlastní studny a koneckonců se odstřihávají i od elektrické rozvodné sítě. Nechtějí mít z hlediska energií nic společného ani se státem, ani s žádnými dodavateli a subdodavateli. Ostrovní solární elektrárna https://www.joyce-energie.cz/fotovoltaika-rodinny-dum/ je pro tyto osoby velkou šancí vyhnout se jakékoli externí závislosti.

solární panely na domě

Rekreační oblasti

Kdo vlastní rekreační chatu v místech, kde není zavedena elektřina ani plynové potrubí, a dosud využívá pouze dieselové agregáty na výrobu elektřiny, anebo tu pouze svítí petrolejkou, má možnost ostrovní fotovoltaikou vyřešit přípojku elektřiny docela elegantně. Podmínkou je pouze dostatečný přísun slunečního záření, tedy problém nastává tam, kde je chata umístěna v lesním porostu, kam slunce zasahuje jen velmi sporadicky. Výhodou tohoto řešení je opět nezávislost na elektrické síti i státu, na druhou stranu nemáte zas nárok na státní dotaci, což ovšem mnoha lidem nevadí, nehledě na to, že k jejímu získání potřebujete splnit určité podmínky.

fotovoltaická elektrárna

Chráněná krajinná území

Kdo žije na území chráněných krajinných oblastí, může být omezován mnoha nařízeními a předpisy, co se týče stavebních projektů a prací. K ostrovnímu systému na střeše vlastního domu však nepotřebujete žádné povolení, tato zařízení nepoškozují životní prostředí a nemají na ně prakticky žádný vliv. V podstatě si můžete nechat zhotovit projekt ostrovní fotovoltaiky kdekoli, na jakékoli stavbě, a teoreticky třeba i na dřevěné kůlně nebo na rovné či šikmé střeše garáže.