K čemu slouží přípravek Alkalita plus 18 kg do bazénu


Jedním z častých problémů, kterým musí majitelé bazénů, zvláště pak těch venkovních, čelit, je i změna pH vody. Dle venkovních podmínek a také mikroorganismů a jiných nečistot, které se ve vodě objeví, může buď stoupat, nebo klesat. A je jasné, že nad určitou hranicí se pak stane nebezpečnou na koupání. Přeci jen, kyselina ani zásada nejsou pro lidskou kůži ideální. Je tedy jasné, že si s tím musíme nějak poradit.

Zdaleka nejčastějším, a v podstatě i jediným způsobem, který máme k dispozici, je použití chemických prostředků na úpravu pH, jako je například Alkalita plus 18 kg Chlorito. Ty slouží k tomu, aby srovnaly poměr volných vodíkových iontů a tak vrátili hodnotu tam, kde by měla být. Ovšem vzhledem k tomu, že tyto přípravky nejsou ani zdaleka nejlevnější, je jasné, že se rozmýšlíme, zda a kdy je použít.

děti jsou na pH vody citlivé

Samozřejmě tím prvním krokem, který budeme provádět, je pravidelná kontrola pH bazénové vody. Testery můžeme koupit poměrně levně v obchodech, a ačkoliv ty nejlevnější obvykle nebývají úplně přesné, poskytnou nám alespoň určitý obrázek o tom, v jakém stavu se voda nachází.

Zpozornět bychom měli ve chvíli, kdy pH začne konzistentně stoupat či klesat. Jistě, určitá fluktuace je naprosto normální a nic, čím bychom se měli znepokojovat. Pokud však delší dobu jde nahoru, případně dolů, je nutné zpozornět.

klasický zahradní bazén

Nelze také čekat, že se situace upraví sama. Jakmile se totiž dostaneme do cyklu zvyšování či snižování pH, pak se situace jen málokdy sama změní. Je také jasné, že čím déle budeme s nápravou otálet, tím bude situace horší, a tím více přípravku také spotřebujeme.

Proto bychom měli s nápravou začít v okamžiku, kdy zpozorujeme problém. Nejenže si tím zajistíme, že voda bude vhodná pro koupání, ale také prodloužíme dobu, po kterou bude její kvalita dostatečná. Při správné péči pak může vydržet i celou sezónu, což je cíl, kterého bychom se měli snažit dosáhnout.